Fantastiska Celebrity Mashup Foton

I pantheonen av kändismashup-bilder är konstnär Gesichtermix kung. Den fackliga fotografen kombinerar sömlöst några av de mest igenkännliga ansikten i världen, vilket visar hur kärleksbarn av vissa stjärnor skulle se ut, och låt mig berätta att genpoolen ser bra ut (ja, förutom Emma Watson och Russell Brand, eek !).

Några av dessa är lätta att klämma fast, men andra gör ett roligt spel. Hur många kan du känna igen?

Paris Hilton och Kim Kardshian blandad #parishilton #kimkardashian #kimkardashianwest #kuwtk #gesichtermix #facemix #kimkardasian #kimkadashian #kimkardaschian #morpher #itgirl #mashup #celebritymashup #thekardashians #keepingupwiththekardashians #blonde

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Oprah och Beyoncé blandade #oprah #beyonce # beyoncé #beyonceknowles # beyoncéknowles #oprahwinfrey #gesichtermix #facemix #morpher #photoshop #mashup #celebritymashup #ophra #ophrah

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Christoph Waltz och Benedict Cumberbatch blandad #christophwaltz #christophwalz #benedictcumberbatch #benediktcumberbatch #sherlock #sherlockholmes #actor #austrianactor #britishactor #germanactor #schauspieler #gesichtermix #facemix #morpher #mashup #photoshop #cumberbatch #smaug #khan #hanslanda

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Rihanna blandad med Katy Perry #rihanna #katyperry #photoshop #gesichtermix #facemix #mashup #morpher PS: Ledsen för de blå tänderna! Det hände när jag försökte matcha hudfärgerna. Jag kommer att lära mig av misstag så.

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Ewan McGregor och Colin Firth blandade #ewanmcgregor #colinfirth #actor #gesichtermix #facemix #morpher #photoshop #mashup #ewanmacgregor #uhanmcgregor

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

George Clooney blandas med Tom Hanks #georgeclooney #tomhanks #clooney #hanks #actor #actors #facemix #gesichtermix #gesichtsmix #martinwoithe #photoshop

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Steven Spielberg blandad med Woody Allen #stevenspielberg #woodyallen #spielberg #facemix #gesichtermix #photoshop #mashup #morpher #director

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Natalie Portman blandas med Scarlett Johansson #natalieportman #nathalieportman #scarlettjohansson #scarlettjohannsson #scarlettjohannson #scarletjohansson #facemix #actress #gesichtermix #mashup #morpher #photoshop

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Bono och Ed Sheeran blandade. #bono #bonovox # u2 #edsheeran #edsheran #singer #gesichtermix #facemix #morpher #mashup #celebritymashup #singersongwriter #musician #photoshop

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Emma Watson och Russell Brand blandat #emmawatson #russellbrand #russelbrand #emmawhatson #gesichtermix #facemix #morpher #photoshop #mashup #comedian #actress #harrypotter #hermione

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Tom Cruise blandad med John Travolta #cruise #travolta #tomcruise #johntravolta #scientology #actor #photoshop #morpher #facemix #gesichtermix #mashup

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Barack Obama och Vladimir Putin slog samman. Hår från Obama. #obama #putin #barackobama #vladimirputin #president #facemix #gesichtermix #martinwoithe

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Sean Penn blandad med Leonardo DiCaprio #seanpenn #leonardodicaprio #leonardodecaprio #leonardodicabrio #shawnpenn #photoshop #actor #mashup #facemix #morpher #gesichtermix #dicaprio #leodicaprio

Ett inlägg som delas av @ gesichtermix på

Du kan se mer av Gesichtermix arbete på Instagram.

Följ Marie Claire på Instagram för de senaste celebsnyheterna, vackra bilder, roliga saker och en insider POV.

Loading...